Dünya kitaplarla güzel

Tekhnelogos ailesi olarak kitapları çok seviyor, dünyanın kitaplarla daha güzel ve yaşanılır bir yer olduğuna inanıyoruz. Tüm çalışanlarımız, ofis ortamının ayrılmaz parçası olan kitaplarla yakın bir ilişki içinde. Ancak kitaplarla yalnızca duygusal bağımız yok;uygarlığın özgür düşünceyle ilerlediğini, özgür düşüncenin ise ancak kitap okunan bir toplumda ayakta kalacağını biliyoruz. Bu yüzden on yıldan beri ilmek ilmek dokuduğumuz Tekhnelogos Türkçe Eserler Kitaplığını her geçen yıl daha da büyütüyoruz.

 • Kitaplığımız BİSAV kütüphanesinde hizmet veriyor

  Bilim Ve Sanat Vakfı’nın (BİSAV) Türkiye’nin sayılı kütüphaneleri arasında bulunan kütüphanesi bünyesinde hizmet veren kitaplığımız, geçtiğimiz on yılda titiz emeklerle 15 binden fazla kitaba ulaştı. Yeni çıkan kitaplar her ay alanında uzman arkadaşlarımız tarafından taranıyor ve seçilen Türkçe telif ve tercüme kitaplar satın alınarak kitaplığımıza katılıyor. Satın alma sürecinde yayınevlerinden bağış talep edilmiyor, dağıtım fiyatları üzerinden doğrudan ödeme yapılarak ülkemizdeki kitap yayıncılığının da desteklenmesi hedefleniyor.

  Kitapların seçimi ve satın alma işlemini, vakıf yönetimindeki arkadaşlarımız Faruk Deniz, Serhat Aslaner, Murat Yahyaoğlu ve Betül Demirel uzun yıllardır gönüllü olarak titizlikle sürdürüyorlar.

 • Türkiye’nin kültür hafızası

  Tekhnelogos kitaplığının yıllardır değişmeyen hedeflerinden birisi de ülkemizdeki yayın hayatının hafızasını oluşturmak. Türkiye’de yayınlanmış önemli hiçbir kitabı atlamadan kitaplığımıza katmayı, ülkemizin bu ortak hafızasını gelecek kuşaklara aktarmayı planlıyoruz. Bu doğrultuda seçilen kitaplar aynı zamanda Türkiye’deki politik, kültürel, bilimsel, sanatsal, edebi ve sosyal hayatın önemli gündem maddelerini yansıtıyor.

 • Kitaplığımızdan faydalanmak için

  Tekhnelogos Türkçe Eserler kitaplığından faydalanmak için Bilim Ve Sanat Vakfı kütüphanesine başvurmanız yeterli. BİSAV Kütüphanesi, kitaplığımızda yer alan 15 bin kitabın da dâhil olduğu 138 bin adetlik büyük bir koleksiyona sahip. Detaylı bilgi için kütüphanenin internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.

  https://www.bisav.org.tr/Kutuphane/anasayfa